Jak wybrać dobrą książkę dla chłopaka na walentynki?

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi pojawia się problem – co kupić dla swojego chłopaka, aby prezent był udany. Sytuacja, choć czasami bywa problematyczna, to nie zawsze jest bez wyjścia. Niezmiennie dobrym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby są książki! Dzięki temu, że można wybierać z tak wielu tytułów i gatunków, zawsze można znaleźć coś ciekawego i uszczęśliwić obdarowywaną osobę. Co więcej, znalezienie tej idealnej książki wcale nie jest trudne!

Prezent na walentynki dla niego – jaką książkę wybrać?

Choć mnogość książek jest ogromną zaletą, może być także wadą. Kiedy ktoś niezbyt często interesuje się książkami, to wybór dobrego tytułu nie wydaje się prosty. Na szczęście to wcale nie jest takie trudne! Wystarczy poszperać w rankingach, gdzie ludzie mogą oceniać różne publikacje, a sytuacja się rozjaśni. Przed wyborem książki na walentynkowy podarunek dla niego warto zastanowić się, czym chłopak się interesuje. Jeśli jego główną pasją są gry, to wbrew pozorom wybór jest prosty. Z pomocną ręką wychodzi Wasilij Machanienko ze swoją serią “Droga Szamana”. To innowacyjny gatunek książek, który swoją fabułę opiera na grach RPG. Postać w książce może się rozwijać, dostaje nowe statystyki i umiejętności, a sama fabuła jest niezwykle wciągająca. Ten tytuł na pewno pokocha każdy fan gier!

Jaką książkę wybrać, kiedy ukochany ma ich już całą kolekcję?

Może zdarzyć się tak, że chłopak jest wielkim fanem czytania, a półki w jego szafkach uginają się już od nadmiaru książek. Wtedy wybór dobrej historii może okazać się nieco trudniejszy, jednak nie jest niemożliwy. Aby sprawić ukochanemu dużo radości, warto podpytać go o jego ulubiony tytuł. Wiele książek, szczególnie tych kultowych, zostało wydane w różnych wersjach. Jeśli jest to możliwe, to na prezent można sprawić mu specjalnie ilustrowane wydanie lub takie, które ma podpis autora. Dobrym przykładem może być seria “Harry Potter”, która występuje w kilku różnych wersjach. Co więcej, jeśli ukochany uczy się jakiegoś języka, to można mu w tym pomóc, kupując jego ulubioną i znaną książkę właśnie w tym języku!

 

Posts Tagged with…